Naturalne leczenie tarczycy, zatok, zakażeń bakteryjnych

Naturalne metody leczenie kręgosłupa, przeziębień, migren, nerwicy itd. są bardzo doceniane przez wiele osób, które nie zawsze chcą sięgać od razu po bardziej inwazyjne środki medycyny konwencjonalnej. Okazuje się, że naturoterapia może być również skuteczna w przypadku problemów z tarczycą, zatokami czy przy zakażeniach bakteryjnych.

Jeśli chodzi o leczenie tarczycy, to wykorzystanie medycyny alternatywnej ma na celu przywrócenie równowagi, polegającej na produkowaniu właściwej ilości tyroksyny, zamienianej w trójjodotyroninę. Wszystko to ma być osiągnięte poprzez stosowanie naturalnych produktów. Najczęstszą zaburzeniem czynności tarczycy jest jej niedoczynność. W wielu przypadkach powodują ją choroba Hashimoto. Główne objawy to zmęczenie, ospałość, uczucie zimna, przybieranie na wadze, zaparcia, problemy z pamięcią, suchość skóry, powiększone wole. Poprawa stanu tarczycy możliwa jest dzięki właściwej diecie – bogatej w odpowiednie białka, węglowodany złożone, główne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Poza tym można stosować zabiegi akupunktury i ćwiczenia tybetańskie.

Wiele osób boryka się z problemem nawracającego zapalenia zatok. Biorą wówczas lekarstwa, które skutkują na chwilę, jednak po jakimś czasie nieznośny ból i dyskomfort powracają. W związku z tym może warto wypróbować naturalne sposoby na leczenie zatok. Jednym z nich jest stosowanie inhalacji na bazie ziół oraz olejków eterycznych. Należy je powtarzać przez tydzień. Można też wdychać opary z cebuli i czosnku. Kolejna propozycja to świecowanie uszu. Warto też wypróbować kompresy z soli jodowo-bromowej.

Żeby udowodnić, iż stosowanie naturalnych metod jest skuteczne w przypadku wszelkich problemów zdrowotnych, warto wspomnieć także o wykorzystaniu ich w walce z zakażeniami bakteryjnymi, na przykład w zakażeniu boreliozą czy gronkowcem. Jak w takim razie można sobie poradzić z gronkowcem? Bakteria ta występuje zazwyczaj w gardle, nosie, na skórze lub w pochwie. Uaktywnia się w momencie osłabionej odporności. Może być również przyczyną zatrucia pokarmowego. Po wykryciu gronkowca trzeba przede wszystkim zadbać o wzmocnienie organizmu i przywrócenie w nim równowagi. Oto naturalne “lekarstwa”, które warto stosować: berberys zwyczajny, goździk korzenny, czarny orzech, orzech włoski, grejpfrut, czosnek. Należy też dostarczać do układu trawiennego żywe kultury bakterii.