Leczenie dźwiękiem – kamertony, gongi i misy tybetańskie

Żeby wyleczyć zakwaszenie organizmu czy usunąć z niego toksyny stosuje się odpowiednie produkty i zioła. Natomiast aby w naturalny sposób zadbać o zdrowie psychiczne oraz stan emocjonalny warto wypróbować masaż dźwiękiem.

Kamertony, gongi i misy tybetańskie nadają się najlepiej do takiego leczenia.  Wydawane przez nie dźwięki pozwalają na wprowadzenie ciała oraz umysłu w stan przypominający medytację. Osiąga się pełen relaks i wyciszenie. Wszelkie napięcia zostają zlikwidowane i powraca równowaga ciało-umysł-duch. Terapia dźwiękiem polecana jest w szczególności osobom, które mają problemy emocjonalne lub cierpią na dolegliwości psychosomatyczne. Pomaga w przypadku nerwic, depresji, stanów lękowych, złego samopoczucia, przewlekłego stresu, bezsenności, bólu głowy, bólu kręgosłupa, bólu mięśni, zaburzeń układu trawiennego, problemów z koncentracją itd.

Dostrajanie organizmu za pomocą kamertonów i gongów polega na wczuwaniu się w muzykę. Natomiast misy mogą być nawet układane na ciele osoby poddawanej leczeniu. Odczuwa wówczas ich subtelne drgania całą sobą. Niewątpliwie największą moc mają gongi. Co prawda terapię dźwiękiem traktuje się jako uzupełniającą w stosunku do leczenia właściwego, ale niewątpliwie może mieć ona znaczny wpływ na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta. Poza tym z dobroczynnej mocy wibrujących fal dźwiękowych mogą korzystać również osoby, które nie cierpią, ale chcą oczyszczać umysł ze złych myśli i rozwijać się duchowo. Żeby wziąć swego rodzaju uzdrawiająca kąpiel w dźwiękach, można wziąć udział w odpowiedniej terapii lub udać się na koncert. Poza tym istnieją również kursy podczas których można nauczyć się grać na kamertonach, gongach lub misach. Potem będzie można relaksować bliskie osoby. Niektórzy przygotowują inhalacje leczące zatoki czy katar, zaparzają zioła pomagające oczyścić organizm lub wykonują masaż stopy, aby pomóc bliskiej osobie, która źle się czuje. Można jednak również poprawić jej stan psychiczny i fizyczny zabierając ją w świat dźwięków.