Jak wykonać masaż gorącymi kamieniami

W przypadku dyskopatii, konieczności nastawienia kręgów, przewlekłych bóli wskazane jest manualna terapia kręgosłupa. Natomiast jeśli chcemy się przede wszystkim odprężyć, warto zdecydować się na masaż gorącymi kamieniami.

Podczas tego typu zabiegów można się zrelaksować, ale masaż kamieniami pobudza też krążenie, zmniejsza napięcie mięśni, powoduje dotlenienie skóry, działa przeciwbólowo. Wszystko to dzięki stosowaniu odpowiedniego rodzaju dotyku oraz wysokiej temperatury. Żeby masaż mógł być wykonany w prawidłowy sposób trzeba dobrze się na tym znać. W związku z tym istnieją odpowiednie kursy, które nie trwają zbyt długo, a pozwalają przygotować się do używania gorących kamieni bazaltowych podczas masażu. Kamienie te, jako zastygła lawa wulkaniczna, bardzo dobrze utrzymują ciepło, ale również łatwo je oddają. Stosowanie masaży gorącymi kamieniami oraz medytacji i mudr, to doskonałe sposoby na osiągniecie równowagi ciało-umysł-duch.

Osoba, która ma być poddana masażowi powinna być wcześniej poinformowana jak się do niego przygotować. Godzinę wcześniej warto zjeść lekki posiłek. Nie należy pić alkoholu oraz ograniczyć spożycie kofeiny. Przed masażem spina się włosy, ściąga biżuterie, ubrania i ewentualnie bieliznę. Oto jak krok po kroku powinien wyglądać masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi. Należy zacząć od ułożenia osoby, która ma być poddana masażowi. Trzeba posmarować jej ciało olejkiem oraz ewentualnie wykonać wstępny masaż ręczny. Kamienie podgrzewa się w służącym do tego urządzeniu, a następnie układa je wzdłuż linii kręgosłupa – ścieżki energii życia. Pozwala to na wyrównanie energii oraz przywrócenie równowagi w całym organizmie. Sam masaż polega na przesuwaniu kamieni po plecach okrężnymi ruchami. Ich wielkość powinna być dobrana do miejsca, w którym są używane. W związku z tym podczas masażu używa się różne kamienie. Ważne jest to, aby ręce osoby wykonującej masaż również były ciepłe, więc można ogrzewać je o kamienie. Oczywiście gorące kamienie mogą być stosowane na całym ciele. Masaż pleców trwa zwykle 40 minut, a całego ciała 90 minut. Masażowi powinna towarzyszyć relaksująca muzyka.