Domowe sposoby na usunięcie toksyn z organizmu

O ile masażu gorącymi kamieniami nie da się wykonać samodzielnie, to z pewnością możliwe jest zastosowanie we własnym domu prostych metod na detoksykację organizmu.

Zbyt duża ilość zgromadzonych toksyn powoduje ogólne osłabienie i zmęczenie. Gorzej wygląda też skóra, włosy, paznokcie. Nierzadko odczuwane są problemy układu pokarmowego. Żeby usunąć toksyny z organizmu warto skupić się na naturalnych metodach wspomagania pracy organów, które za to odpowiadają. Właściwe wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii wymaga oczywiście stosowania zdrowej diety. Ważne, aby znalazło się w niej dużo warzyw i owoców, pełnoziarnistych produktów zbożowych, sfermentowanych produktów mlecznych, wody, zielonej i czerwonej herbaty. Poza tym najlepiej w ogóle zrezygnować z potraw ciężkostrawnych, słodyczy, alkoholu, kawy i palenie tytoniu. Od czasu do czasu można zastosować jedną z diet detox. Są to przede wszystkim diety warzywne, owocowe, roślinne oraz płynne.

Wiele osób, które zastanawia się jak wydalić toksyny decyduje się na mieszanki ziołowe. Chodzi o to, aby stosować zioła, które mają właściwości moczopędne, napotne, przyspieszające przemianę materii, wspomagające wątrobę i woreczek żółciowy, przywracające równowagę mikroflory jelit, poprawiające wygląd skóry. Mogą to być między innymi: fiołek trójbarwny, skrzyp polny, mniszek lekarski, kruszyna, łopian większy, ostropest zwyczajny, aloes, senes, a także zielona herbata. Mieszanki ziołowe można przygotowywać samodzielnie, ale obecnie dostępne są w aptekach również gotowe preparaty zawierające różne składniki, które przyspieszają usuwanie toksyn z organizmu. Przy okazji warto zapytać o produkty umożliwiające odkwaszenie organizmu.

Oprócz stosowania odpowiedniej diety oraz ziół w celu przyspieszenia detoksykacji organizmu, warto zadbać o właściwą dawkę aktywności fizycznej. Wraz z pojawiającym się wówczas potem pozbywamy się szkodliwych substancji przemiany materii. W związku z tym pozytywne działanie mają również wizyty w saunie. Oczywiście można stosować jednocześnie różne metody pomagające pozbyć się toksyn, ale ważne jest to aby były jak najbardziej naturalne oraz aby nie okazały się zbyt obciążające dla organizmu. W końcu nie chodzi o to, aby go osłabić, tylko by usunąć z niego niepożądane substancje.