Akupresura twarzy krok po kroku

Pośród naturalnych metod dbania nie tylko o swoje zdrowie, ale również o urodę można wymienić detoksykację organizmu, a także akupresurę, która nie koniecznie musi oznaczać uciskanie wybranych punktów na stopie.

Okazuje się, że odpowiednio wykonany zabieg akupresury twarzy może wpłynąć korzystnie na nasz wygląd, a nawet pomóc w wygładzeniu zmarszczek. Wszystko dzięki zrównoważeniu energii sił Yin i Yang, do którego dochodzi poprzez masowanie odpowiednich punktów znajdujących się na ścieżkach energetycznych, przebiegających przez nasz organizm. W jaki sposób można przeprowadzić zabieg akupresury twarzy? Najlepiej zacząć od uciskania skóry po dwóch stronach nosa, u jego nasady. Robi się to samymi opuszkami palców. Efektem tego rodzaju czynności jest rozluźnienie mięśni powiek oraz odzyskanie blasku spojrzenia. Aby pozbyć się cieni i worków pod oczami powinno się masować punkty u nasady nosa – w pionie, a potem linię brwi – w poziomie. Następnie można zająć się nadaniem cerze bardziej promiennego wyglądu. W tym celu trzeba uciskać punkty znajdujące się na skroniach. Kolejny krok polega na nadaniu owalowi twarzy bardziej wyrazistego wyglądu. Wystarczy masować ku dołowi miejsca znajdujące się w końcówkach ust. W końcu propozycja dla wszystkich osób, które mają zmarszczki na czole. Trzeba delikatnie ugniatać punkty znajdujące poniżej linii włosów, w tej samej linii co źrenice oczu.

Tego typu akupresurę twarzy każdy może wykonywać samodzielnie w domu. Należy robić to regularnie, najlepiej codziennie o tej samej, porannej porze. W ten sposób stworzy się pewnego rodzaju rytuału, dzięki któremu kobieta będzie czuła się od rana piękna i zadbana. Natomiast akupresurę twarzy, czyli miękką odmianę akupunktury, stosuje się również w celach leczniczych. W jaki sposób? Jeśli mamy katar wykonujemy masaż kolejno punktów pod nosem, płatków nosa, punktów wzdłuż nosa i u jego nasady. W przypadku bólu głowy uciska się skronie, a jeśli dolegliwości mają charakter migrenowy pomóżmy sobie dodatkowo masażem płatków uszu. Oczywiście lepiej nawet, jeśli wykona go druga osoba.